Osiągnięcia

Laureaci olimpiad zawodów centralnych III stopnia

nullnull

Finaliści olimpiad zawodów centralnych III stopnia

nullnullnullnullnull

Laureaci i finaliści olimpiad zawodów okręgowych (II stopnia)
Olimpiada Biologiczna
2005 – Paulina Witort – II miejsce
2006 – Kamila Klimek – III miejsce
2010 – Karolina Stankiewicz – II miejsce

Olimpiada Chemiczna
2004 – Agata Achramowicz, Marta Grzymkowska, Ewa Morawiec
2009 – Piotr Marciniuk
2010 – Piotr Marciniuk

Olimpiada Teologiczna
2004 – Agata Wierzbowska – finalistka

Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna
2002 – Kamil Kopyść
2003 i 2004 – Jarosław Tadajewski

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
2009 – Paulina Wierzbowska
2010 – Paulina Wierzbowska, Karol Nyczka
2011 – Jakub Obrębski, Karol Nyczka
2012 – Paweł Kociela, Karol Nyczka
2013 – Kuba Paź, Szymon Chorzelewski

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
2004 – Lucyna Jeglińska II miejsce
2005 – Daria Czaplejewicz III miejsce
2011 – Agnieszka Smarkiewicz II miejsce

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
2014 – Jacek Kwiatek finalista

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej
2010 – Karol Nyczka
2013 – Paweł Kociela, Szymon Chorzelewski

Konkursy przedmiotowe
Konkurs Chemiczny im. prof. Antoniego Swinarskiego (organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
1969 – Tomasz Leman – laureat (VI miejsce)
1970 – Maria Zinówko – laureat ( VIII miejsce)
1972 – Wojciech Kujawski – laureat (VI miejsce)
1973 – Stanisław Koter – laureat (IV miejsce), Wojciech Kujawski – laureat (V miejsce)
1974 – Janusz Wawszkiewicz, Marek Roszak, Janusz Frąckiewicz – finaliści
1975 – Mirosław Klarowski – laureat (IV miejsce)
1976 – Wojciech Małyjasiak – laureat
1977 – Dorota Kołtko – finalistka
1978 – Dorota Kołtko – laureatka, Remigiusz Koluch – laureat
1979 – Remigiusz Koluch – laureat (VI miejsce), Dorota Kołtko, Piotr Adamczyk, Helena Macha – IV miejsce drużynowe
1980 – Wojciech Wacław, Bożena Falkowska, Helena Macha, Piotr Adamczyk – IV miejsce drużynowe
1981 – Wojciech Wacław – laureat (V miejsce), Joanna Jasińska i Dariusz Bółkowski – V miejsce drużynowe
1982 – Dariusz Bółkowski – laureat (IV miejsce) oraz Adam Daukszewicz, Andrzej Ryś, Krzysztof Wąsowicz, Zbigniew Walasek – IV miejsce drużynowe
1983 – Krzysztof Wąsowicz – finalista
1984 – Krzysztof Wąsowicz, Zbigniew Walasek – laureaci
1988 – Agnieszka Pawtel – finalistka
1989 – Agnieszka Pawtel – laureatka
1991 – Katarzyna Macek – finalistka
1992 – Katarzyna Macek – laureatka
1993 – Marcin Birski – zwycięzca (IV miejsce), Michał Łuczyński, Monika Klimkowska, Borys Przybyszewski – finaliści
1993 – Marcin Birski, Michał Łuczyński, Monika Klimkowska, Borys Przybyszewski – IV miejsce drużynowe
1994 – Adam Grzybowski, Sebastian Zieliński – laureaci
2001 – Piotr Nowotka – laureat
2005 – Marta Grzymkowska – laureatka
2006 – Piotr Marciniuk – laureat
2012 – Dominik Radzki – laureat

Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Gdańskiego
1999 – Barbara Piekarska – finalistka
1999 – Anna Włoczewska – laureat
1999 – Seweryn Lipiński – finalista
1999 – Paweł Mazanek – laureat
2000 – Jakub Zahorski – laureat

Konkurs Chemiczny Politechniki Gdańskiej „Wygraj indeks”
2001 – Piotr Nowotka
2004 – Agata Achramowicz, Marta Grzymkowska, Ewa Morawiec
2005 – Agata Wasilewska
2006 – Marta Brzostek, Agnieszka Kupryjańczyk, Michał Taraszkiewicz
2008 – Jolanta Gręda, Piotr Marciniuk
2009 – Anna Kurowska, Magdalena Miller, Patrycja Wilczewska
2010 – Piotr Kołodziej, Krzysztof Kotlarski, Karolina Stankiewicz
2011 – Mateusz Cieślik
2012 – Filip Maćkowiak, Paweł Hrycyna, Anna Miłaszewska, Janina Witulska
2013 – Filip Cudnoch, Łukasz Matz
2014 – Jędrzej Wyrębek, Marta Skrzypczak

Ogólnopolska Olimpiada Chemiczna „O diamentowy Indeks AGH w Krakowie”
2010 – Piotr Marciniuk

Konkurs ornitologiczny
1994 – Marcin Kaszuba – zwycięzca

Konkursy ekologiczne
1998 – Agata Żebrowska – III Ogólnopolski Konkurs dla szkół średnich
– Język Rosyjski i E kologia – laureatka
1998 – Iwona Han, Beata Traczewska – III Ogólnopolski Konkurs dla szkół średnich
– Język Francuski i E kologia – wyróżnienia1998 – Marta Maczuga – III Ogólnopolski Konkurs dla szkół średnich
– Język Niemiecki i E kologia – wyróżnienie
1999 – Agata Żebrowska – IV Ogólnopolski Konkurs dla szkół średnich
– Język Rosyjski i E kologia – laureatka
1999 – Beata Traczewska – IX Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny – wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs „Red Rowe Goes to Mars”
2000 – Tomasz Zając – laureat

Wojewódzki Turniej Wiedzy Astronomicznej
2000 – Joanna Kujawska, Marta Stanisławska, Aleksandra Telszewska -VII – IX miejsce

Wojewódzki Turniej Wiedzy Astronomicznej
2002 – Marzena Stanisławska, Sylwia Popko, Tomasz Lachowicz – finaliści (X-XI miejsce)

Warmińsko – Mazurski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
2001 – Przemysław Żukowski- zwycięzca
2001 – Karolina Piotrowicz

Konkurs Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie „Zakładam firmę pierwszego ćwierćwiecza XXI – jak ją zorganizuję i jak w niej wykorzystam nowoczesną technikę informatyczną”
2001 – Patryk Piech – laureat

Konkurs Euro-Szkoła w Internecie pod patronatem Prezydenta RP
2002 – Mariusz Mieczkowski, Martyna Mikunda, Michał Żukowski, Michał Małkowski – finaliści
2003 – Mariusz Mieczkowski, Marika Brzozowiec – III miejsce w województwie

Konkursy Informatyczne
2013 – 18 miejsce na świecie High School Programming League
2013 – 36 miejsce w Polsce, 4 miejsce w województwie Program IT-SZKOŁ A
2014 – 1 miejsce w województwie Program IT-SZKOŁA

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Europie
2002 – Michał Żukowski – finalista zawodów III stopnia
2002 – Krzysztof Milewski – laureat zawodów III stopnia

Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Olsztyńską Szkołę Biznesu
2001 – Magdalena Łazicka
2001 – Rafał Stachurski
2002 – Rafał Stachurski (V miejsce)

Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Centrum Szkoleniowe IDEA Group
2014 – Szymon Klęczar

Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”
2002 – Monika Ślusarczyk – laureat

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
2001 – Paulina Sołtysik
2001 – Beata Żuk

Ogólnopolski Konkurs Biblijny
2002 – Beata Pietkiewicz (III miejsce w etapie wojewódzkim)
2005 – Agata Wierzbowska (finalistka etapu centralnego)

Regionalny Konkurs Poezji Śpiewanej (Regionalny Ośrodek Kultury w Olsztynie)
1999 – Kinga Compa – wyróżnienie

Wojewódzki Konkurs „Licealne Śpiewanie Poezji”
1996 – Katarzyna Stępień – II miejsce, Magdalena Budryło – III miejsce
1999 – Maciej Jaszczuk – I miejsce

„Śpiewajmy poezję” – konkurs organizowany w VI LO w Olsztynie
1999 – Kinga Compa – II miejsce

IX Spotkania z poezją szkół ponadpodstawowych – kategoria poezja śpiewana
2001 – Anna i Urszula Rucińskie – zwyciężczynie

Regionalny Festiwal Piosenki Angielskiej w Nidzicy
2007 – Neema Rae – I miejsce

XX Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza (twórczość własna)
2013 – Natalia Klimas

II edycja konkursu literackiego dla szkół średnich „O trzcinę Kortowa”
2013 – Natalia Klimas – V miejsce

VIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego
2014 – Krystian Trzaskowski – wyróżnienie

Rejonowe Mistrzostwa PCK w Udzielaniu Pierwszej Pomocy
2014 – Drużyna PCK zajęła III miejsce w Rejonowych Mistrzostwach PCK w Udzielaniu Pierwszej Pomocy

Konkurs „Sybiracy – Oni znów do Niepodległej szli”
2012 – Katarzyna Rumińska – laureatka
2013 – Natalia Kosin – laureatka
2014 – Karolina Paliwoda – laureatka

Osiągnięcia sportowe

GRY ZESPOŁOWE – DZIEWCZĘTA
Piłka siatkowa:
Mistrzostwo województwa w latach: 1979, 1982, 1983, 1987
Wicemistrzostwo województwa w latach: 1980, 1988
II miejsce w Mistrzostwach Olsztyna: 1980
III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna: 1989, 1999
IV miejsce w Mistrzostwach Olsztyna: 2000

Piłka koszykowa:
Mistrzostwo województwa w latach 1984 – 1993, 1996, 2003
Wicemistrzostwo województwa w latach 1994 – 2001
Brązowy medal w finałach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży 1987
Mistrzostwo Olsztyna: 1995, 1996, 1998, 2002, 2003
II miejsce w Mistrzostwach Olsztyna: 2000, 2001
III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna: 1999
II miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego: 2000, 2001

Piłka ręczna:
Mistrzostwo województwa : 1979, 1982, 1989
Wicemistrzostwo województwa: 1969, 1970, 1990

Piłka nożna:
III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt SPPG: 2009
GRY ZESPOŁOWE – CHŁOPCY
Piłka siatkowa:
Mistrzostwo województwa: 1978, 1991, 1992
Wicemistrzostwo województwa: grupa młodsza 1990 – 1992

Piłka koszykowa:
Mistrzostwo województwa: 1984 – 1988
Wicemistrzostwo województwa: 1983, 1989
IV miejsce w Mistrzostwach województwa: 2002, 2003
III miejsce w Mistrzostwach województwa chłopców SPPG: 2004
II miejsce w Mistrzostwach województwa chłopców SPPG: 2007, 2014
Mistrzostwo Olsztyna w latach 1984-1990 ( sześciokrotnie), 2001
III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna: 2002
II miejsce w Mistrzostwach Olsztyna: 2003, 2004, 2014
I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna SPPG: 2005,2006,2007,2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013

Motoryzacja
III miejsce w Finale powiatowym woj. warmińsko – mazurskiego Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym: 2009

Lekkoatletyka – dziewczęta
Mistrzostwo województwa w punktacji zespołowej: 1984, 1986 – 1989
III miejsce w zawodach miejskich i rejonowych: sztafetowe biegi z okazji Święta Niepodległości

Lekkoatletyka – chłopcy
Wicemistrzostwo województwa w punktacji zespołowej: 1984, 1985
III miejsce w Miejskich i R ejonowych Sztafetach Przełajowych chłopców SPPG: 2006

Żeglarstwo
Mistrzostwo Olsztyna SPPG w R egatach Żeglarskich klasy Omega: 2008
Wicemistrzostwo Olsztyna w R egatach Żeglarskich w klasie Omega: 2010

Sztafeta pływacka na 660 lecie miasta Olsztyna
III miejsce – III Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie: Piotr Domitrz, Marcin Pogorzelski, Maciej Torhan, Kamil Filipiak, Jakub Bieńkowski, Paweł Józefowicz: 2013

SUKCESY INDYWIDUALNE WYBITNI SPORTOWCY III LO
(mistrzostwa świata, Europy, reprezentanci Polski)
Bojery:
Michał Burczyński – Mistrzostwa Świata seniorów – brązowy medalista 1999,
mistrz Polski juniorów: 1998, 2000; wicemistrz Polski 2000

Gimnastyka:
Wielokrotne mistrzynie Polski, reprezentantki Polski: Ewa Kisiel, Joanna Zapolska, Anna Machel, Aleksandra Szczesiul, Karolina Chuć

Lekkoatletyka:
Ewa Gierwatowska – mistrzyni Polski juniorów w biegach halowych na 300 m
Iwona Klimczak – mistrzyni Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w biegu na 1500 m
Tomasz Majchrowicz – mistrz Polski juniorów w skoku w dal
Dorota Czajkowska, Ilona Ostrowska – mistrzynie Polski juniorów w sztafecie 4×400 m
Dobromir Załoga – III miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach Przełajowych: 2006
Anna Duzikowska – II miejsce w biegu na 100 m w Zawodach ogólnopolskich PZLA: 2010
Anna Duzikowska – Mistrzostwa Świata, Antalia: 2 miejsce 200 m, 2 miejsce 400 m: 2011
Anna Duzikowska – Mistrzostwa Europy, Stadtkanal: 3 miejsce 100 m, 400 m: 2012
Anna Duzikowska – Igrzyska Paraolimpijskie, Londyn: 6 miejsce 400 m: 2012
Paweł Dąbrowski – III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w biegu na 100 m i biegu na 200 m: 2013
Maciej Czekoński – III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w skoku wzwyż: 2013

Badminton:
Marzena i Monika Lipińskie – mistrzynie Polski juniorów w latach 1992 – 1994
Jacek Niedźwiecki – mistrz Polski seniorów i juniorów w latach 1992 – 1994
Paweł Kaczyński – mistrz Polski juniorów w latach 1994, 1995
Jolanta Romańczuk – mistrzyni Polski kolejarzy – 1977
Paulina Rutkowska – II miejsce w K rajowym Turnieju Badmintona w kat. Juniorek – 2010

Piłka koszykowa:
Beata Krupska, Marzena Najmowicz – reprezentantki Polski juniorek i seniorek
Maciej Zieliński – reprezentant Polski juniorów i seniorów

Piłka siatkowa:
Mistrzowie Polski juniorów 1988: Karol Bejger, Paweł Kuciński, Maciej Kowalczuk, Piotr Poskrobko, Robert Pieśniak
Arkadiusz Kawałek – 2000: II miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów; 2001: III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów

Judo:
Marek Szpiglewski, Tomasz Żyło, Artur Wątły – medaliści Mistrzostw Polski juniorów

Teakwondo I.T.F.:
Tomasz Idzikowski – mistrz świata juniorów indywidualnie i drużynowo: 1995, 1996;
mistrz świata seniorów w roku 1999; mistrz Europy seniorów: 1997 – 1999
Dariusz Idzikowski – mistrz świata juniorów drużynowo: 1995 – 1996; mistrz Europy
juniorów: 1997; mistrz Europy seniorów: 1999; mistrz świata seniorów drużynowo: 1999
Iwona Idzikowska – mistrzyni Europy juniorek indywidualnie i drużynowo: 1997;
wicemistrzyni Europy juniorek: 1998; mistrzyni Europy seniorek drużynowo: 1999
Olga Hornatkiewicz – mistrzyni Polski juniorek: 1999

Teakwondo W .T.F.:
Adam Tankielun – mistrz Polski juniorów: 1994, 1995
Paweł Gąsior – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów: 1998, 1999

Karate Kyokushin:
Justyna Jasiukiewicz – II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Kumite Semi Kontakt
Dziewczyny do 55kg – Kraków 27.10.2012
Justyna Jasiukiewicz – II miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Kumite Juniorek do
55kg – Ostrów Mazowiecka 2013
Justyna Jasiukiewicz – III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Kumite Dziewczyn 16-17 lat do
55kg – Katowice 26.10.2013

Strzelectwo:
Małgorzata Jagiełło – mistrzyni Polski seniorów w strzelaniu z karabinka pneumatycznego
Zespół Koła LOK LO III w składzie Daniel Karkotka, Artur Węgrodzki, Jakub Okliński, zajął III miejsce
w Powiatowych Zawodach Strzeleckich „Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej – 2014”

Jeździectwo
Joanna Bembenek – brązowy medal na Mistrzostwach Warmii i Mazur w klasyfikacji juniorów: 2013
Joanna Bembenek – srebrny medal na Halowym Pucharze Warmii i Mazur w kategorii juniorów oraz
VI miejsce w klasyfikacji seniorów: 2013/2014
Joanna Bembenek – III miejsce w Polsce w klasyfikacji Pucharu Trakeńskiego: 2014
Wojewódzkie współzawodnictwo sportowe w kategorii liceów ogólnokształcących (dziewczęta):
I miejsce: 1987, 1988, 1990
II miejsce: 1989
1991: XV miejsce w Polsce w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży
VI miejsce w ogólnopolskiej punktacji szkół na najbardziej usportowioną szkołę – 1990r.