Kram z książkami

Kram z książkami to półki, na których udostępniamy tytuły pochodzące z zasobów czytelników.

Zasady korzystania z Kramu:

– zostawiamy na półkach własne książki (po włączeniu do spisu),

– wybieramy tytuły przyniesione przez innych,

– zatrzymujemy wybrane egzemplarze (po odnotowaniu w spisie) na czas lektury,

– po przeczytaniu odkładamy książki na półki (po odnotowaniu w spisie).

Przedłużamy w ten sposób życie zapomnianych tytułów, ukrytych w domowych biblioteczkach oraz zyskujemy szansę na szerszy dostęp do różnego rodzaju twórczości literackiej. Aby z sukcesem zrealizować tę ideę, potrzebujemy waszego zaangażowania.

Koordynatorką wolnego obiegu książki, kontrolującą stan egzemplarzy na półkach, wpisy w wykazie oraz sporządzającą okresowe rankingi najczęściej wybieranych tytułów w roku szkolnym 2018/2019 została osoba odpowiedzialna za Kram w trakcie dwóch ubiegłych semestrów, czyli Kamila Kuczmarska, teraz już uczennica klasy 3B.
Ranking najczęściej wybieranych tytułów z Kramu
W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 najwyżej w rankingu uplasował się „Domofon” Zygmunta Miłoszewskiego.
Nowe tytuły w Kramie
– Ignacy Karpowicz „Balladyny i romanse”
– Kristin Hannah „Wielka samotność”
– Haruki Murakami „Kafka nad morzem”