Kram z książkami

Kram z książkami to półki, na których udostępniamy tytuły pochodzące z zasobów czytelników.

Zasady korzystania z Kramu:

– zostawiamy na półkach własne książki (po włączeniu do spisu),

– wybieramy tytuły przyniesione przez innych,

– zatrzymujemy wybrane egzemplarze (po odnotowaniu w spisie) na czas lektury,

– po przeczytaniu odkładamy książki na półki (po odnotowaniu w spisie).

Przedłużamy w ten sposób życie zapomnianych tytułów, ukrytych w domowych biblioteczkach oraz zyskujemy szansę na szerszy dostęp do różnego rodzaju twórczości literackiej. Aby z sukcesem zrealizować tę ideę, potrzebujemy waszego zaangażowania.

Koordynatorką wolnego obiegu książki, kontrolującą stan egzemplarzy na półkach, wpisy w wykazie oraz sporządzającą okresowe rankingi najczęściej wybieranych tytułów w roku szkolnym 2017/2018 została uczennica klasy IIb, Kamila Kuczmarska.

Ranking najczęściej wybieranych tytułów z Kramu

W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 najwyżej w rankingu książek czasowo pozostawionych w Kramie przez właścicieli i wypożyczanych przez czytelników szkolnej  biblioteki uplasowały się następujące tytuły:

– Kristin Hannah „Słowik”,

– Cassandra Clare „Kroniki Bane’a”,

– Gregory David Roberts “Shantaram”.